آژانس مسکن حسن آباد املاک حسن آباد بنگاه مسکن

آژانس مسکن حسن آباد املاک حسن آباد آژانس مسکن حسن آباد املاک حسن آباد مشاوره املاک در خرید فروش رهن اجاره مستقلات کلنگی تجاری-09362467140-آقای مفاخری شبانه روزی کارشناس مسکن مجرب آژانس مسکن محدوده حسن آباد املاک محدوده حسن آباد آژانس مسکن منطقه حسن آباد املاک منطقه حسن آباد آژانس مسکن املاک املاک شرکت املاک ادارات املاک شرکت در حسن آباد املاک ادارات در حسن آباد املاک با نرخ اتحادیه خرید و فروش آپارتمان در حسن آباد رهن و اجاره آپارتمان در حسن آباد رهن و اجاره آپارتمان منزل خرید و فروش آپارتمان منزل پیش فروش آپارتمان و سرمایه گذاری مسکن مسکن اقساطی پیش فروش مسکن فروش اپارتمان قسطی فروش خانه ارزان خرید و فروش آپارتمان فروش با وام مسکن املاک. رهن و اجاره آپارتمان منزل در حسن آباد

آژانس مسکنخرید و فروش آپارتمان و رهن و اجاره آپارتمان مشارکت درساخت آپارتمان ·خرید و فروش ویلا ·معاوضه آپارتمان ·خرید و فروش و اجاره ملک و آپارتمان ه ملکی فروش آپارتمان در تهران بنگاه | املاک و مسکن | بنگاه | آژانس املاک و مسکن |سامانه املاک

ویژگی های یک املاک موفق چیست؟

اگر شما هم در حرفه املاک مشغول به کار بوده یا علاقمند به حضور در این حرفه هستید شاید بارها از خودتان پرسیده اید که یک املاک موفق از نظر شخصیتی اخلاقی و علایق باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژه ان املاک:دنیای ان املاک بازیگران فراوانی دارد؛ کارشناسان ارزیابان مدیران ساختمانی افرادی که قرارداد می بندند دلالان سازندگان بانکداران موسسات مالی-اعتباری ادارات دولتی و همینطور خریداران و فروشندگان احتمالی بخش مهمی از این بازار هستند اما نیروی پیشرانه اصلی تراکنش های بازار املاک مردم عادی هستند که بر این فرآیند (آژانس های املاک و دلالان ملکی)نظارت می کنند.

در حقیقت یک آژانس املاک خوب در باطن شبیه یک رهبر ارکسر سمفونی است که بر کار سایر نوازندگان نظارت می کند تا معاملات ملکی با موفقیت انجام گیرند.از جنبه های مختلف در فرآیند معاملات ملکی یک املاک در واقع وکیل تحلیلگر مدیر مالی رایزن و بازاریاب خریدار و فروشنده نیز به حساب می آید.بنابراین یک املاک موفق باید ویژگی ها و خصوصیات مختلفی داشته باشد که در این گزارش به برخی از مهمترین آنها اشاره می کنیم. املاک

املاک ذهن خلاق و حلال مشکلات داشته باشد

قبل از اینکه وارد حرفه املاک شوید باید از خودتان بپرسید که آیا علاقه ای به مواجهه با مشکلات و و چالش ها و ارائه راهکارهای خلاقانه دارید یا خیر؟ بسیاری از ان املاک موفق به خوبی می دانند که چطور یک ملک را به خوبی در معرض دید خریدار قرار دهند و لیست جذابی از فایل های خود برای افراد جویای ملک تهیه کنند.

املاک کارآفرین مشتاق باشد

میل به در دست گرفتن سرنوشت حرفه ای و شغلی خود و در یک کلام رییس خود بودن از ویژگی های اخلاقی مشترک در میان ان املاک موفق محسوب می شود.برای موفقیت در بازار املاک مستلزم داشتن درجات بالایی از خوداتکایی انگیزه شوق و تصمیم گیری هوشمندانه است.

املاک صداقت و درستی داشته باشد

اعتبار حرفه ای شما به عنوان یک املاک برای حضور مستمر و موفق در این شغل حیاتی است.بنابراین عضویت در اتحادیه ملی املاک و مستغلات و انجمن های وابسته یکی از راه های نشان دهنده عزم شما برای دستیابی به استانداردهای حرفه ای و اخلاقی در این حرفه است.برای اخذ این مجوزها می بایست در کلاس های مختلف آموزشی شرکت کنید و پس از ادای تعهد به مرام نامه و منشور اخلاقی صنف خود این جوازها را دریافت کنید چراکه داشتن این مجوزها در جلب اعتماد مشتری تاثیر قابل توجهی دارد.

املاک سخت کوشی و اصرار داشته باشد

لازمه تبدیل شدن به یک املاک پردرآمد و موفق این است که روحیه سخت کوشی و کار داشته باشید.شما باید برای محقق کردن نیازهای مشتری آدم پیگیری باشید و به شدت حواستان به بازار مسکن باشد.منظور از پیگیر بودن این نیست که فقط زمان زیادی را به کار خود اختصاص دهید بلکه منظور این است که با فکر خود کار کنید و زمان کافی را برای این کار بگذارید و در نهایت هرکاری که لازم است برای به نتیجه رسیدن قرارداد انجام دهید.

املاک علاقمند به خانه و معماری داشنه باشد

علاقه واقعی به خانه و معماری وجه تمایز شما نسبت به سایر همکارانتان در صنف املاک و دلالی خواهد بود.اگر اطلاعات و علاقه شما در این حوزه به اندازه فن بیان و قدرت مذاکره شما بالا باشد مشتریان بخوبی متوجه می شوند که تا چه اندازه به بازار مسکن توجه و اهمیت نشان می دهید.

املاک بایستی شخصیتی جذاب داشته باشد

یک املاک خوب کارش فقط فروش و عرضه ملک نیست بلکه ارائه و عرضه خود و داشته هایش است.بنابراین نشان دادن خودِ واقعی و شخصیت اصلی که دارید اهمیت بالایی دارد.مردم قطعا به افراد خوش برخورد باشخصیت و صادق و افرادی که به توانایی های خود اطمینان دارند توجه نشان می دهند.ضمنا مشتریان احساس رضایتمندی بشتری از کار کردن با این افراد دارند.

املاک باید توجه به جزییات داشته باشد

توجه به جزئیات در حرفه ه املاک امری اجتناب ناپذیر است.یک املاک خوب و کامل باید به تک تک جزییات و نیازهای شخصی هریک از مشتریان خود ریزبینانه توجه داشته باشد.توجه به تک تک خواسته های مشتریان و مذاکره با آنها شما را هرچه بیشتر به قرارداد نزدیک می کند.

املاک اطلاع از بازار محلی ملک ذاشته باشد

یک املاک موفق با نگاه تیزبین و دقیق خود بازار املاک خصوصا در منطقه فعالیت خود را به خوبی تحت نظر دارد.او به خوبی از تغییرات قیمتی ملک مطلع است چراکه موفقیت تنها از دل شناخت و توسعه آگاهی از بازار یا متمرکز شدن به بازار محلی ملک حاصل می شود.اینها همگی باعث می شود تا یک املاک نسبت به سایر همکاران رقیب خود کاملا متمایز شود.

املاک دایره ارتباطات وسیع داشته باشد

ان املاک موفق شبکه وسیعی از ارتباطات دارند که بخش قابل توجه آنها در محدوده و منطقه فعالیت آنها هستند.در این فهرست باید حتی سایر ان املاک و دلالان و حتی مشتریان و سایر فعالان حوزه املاک هم حضور داشته باشند.

املاک مجهز بودن به قدرت علم و دانش

به روز بودن خصوصا در حوزه املاک و بازار محلی به شما کمک می کند تا خدمات بهتری به مشتری بدهید.همچنین مطالعه و ادامه تحصیل در رشته ین املاک درها را به سوی پیشرفت باز می کند و گزینه های بیشتری را پیش روی کسب و کار شما قرار می دهد.این مساله همچنین باعث می شود تا همیشه نسبت به سایر همکارانتان در صف اول انتخاب مشتریان باشید.آژانس مسکن

وظایف آژانس مسکن چیست؟

بخش اول مباحث ا خلاقی آژانس مسکن

1-رعایت صداقت امانت عدالت و رازداری و همچنین صراحت در بیان و اعتماد به نفس در عمل و گفتار.

2-رعایت نزاکت نسبت به طرفین معامله و عدم تبعیض بین ایشان.

3-رعایت آرامش صبر متانت و عدم تحریک طرفین در انعقاد قرارداد.

4-اعمال مدیریت کامل در زمان انعقاد قرارداد و تسلط کامل بر اداره بحث و مذاکره ضمن هوشیاری و سرعت انتقال بالا.

بخش دوم احراز سمت و هویت متعاملین توسط آژانس مسکن

1-بررسی شود که طرفین متعاملین اصیل هستند یا نماینده (وکیل ولی قیم وصی)

2-اگر اصیل هستند اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی اخذ و پس از اطمینان از اصالت آنها قرارداد تنظیم شود توصیه می شود جهت جلوگیری از تخلفات احتمالی در صورت امکان دو فقره مدرک شناسایی مطالبه شود.

افزون بر آن بررسی شود که در صورت مرد بودن آیا مشمول هستند یا خیر و آیا گواهی پایان خدمت دارند یاخیر؟ و اینکه آیا طرفین و خصوصاً فروشنده ممنوع المعامله هستند یا خیر؟ و در صورت فقدان موانع اقدام به تحریر قرارداد شود.

3-بررسی شود طرفین معامله اهلیت دارند یا خیر؟ دقت شود حسب ظاهر سفیه و مجنون نباشند.

4-اگر متعاملین پیر و مسن و یا مریض احوال بوده و یا آنکه خیلی جوان هستند خواسته شود که خویشاوندان نزدیک و آشنایان معتبر خود را بعنوان شاهد همراه بیاورند.

5-اگر متعاملین بی سواد و یا کم سواد هستند خواسته شود که بستگان و نزدیکان باسواد خود را بعنوان شاهد همراه بیاورند و حتماً متعاملین و شهود ایشان را از مفاد و شرایط قرارداد بطور کامل مطلع فرمائید.

6-هویت کامل متعاملین و اسناد سجلی آنها را با اسناد مالکیت و مدارک ارائه شده تطبیق نمائید.

7-اگر (ولی)معامله می کند علاوه بر مدارک شناسایی (ولی)می بایست اصل و کپی اوراق هویت محجور (صغیر مجنون سفیه)مطالبه و بررسی شود که صغیر در چه زمانی کبیر می گردد و آیا با زمان تنظیم سند تداخلی دارد یا خیر؟ درصورت وجود تداخل به این معنی که در زمان تنظیم قرارداد عادی مالک صغیر بوده و در تاریخ تنظیم سند رسمی مالک کبیر گردد در خصوص نحوه پرداخت دقت لازم معمول گردیده و پس از بلوغ رشد ثمن معامله می بایست به مالک پرداخت شود و پرداخت به غیر او رافع مسئولیت خریدار نخواهد بود.

8-اگر قیم معامله می کند اصل قیم نامه و کپی آن مطالبه و بررسی گردد قیم به تنهایی حق معامله دارد و یا اینکه قیم دیگری وجود داشته و یا قیم دارای ناظر اعم از اطلاعی و استصوابی بوده که در این صورت می بایست حسب مورد با حضور همه آنان قرارداد تنظیم شود.بطور کلی در این گونه معاملات بایستی نهایت دقت اعمال شود توجه دارند قیم نمی تواند با مولی علیه خود طرف معامله شود و معاملات املاک اشخاص محجور نیازمند مجوز اداره سرپرستی (مقام قضایی)بوده و هرگونه معامله بدون کسب مجوز و یا تصویب و تایید ایشان فاقد اعتبار قانونی می باشد.

9-اگر وکیل معامله می کند اصل وکپی وکالت نامه مطالبه و اگر وکالت تفویضی است سلسله وکالت نامه های قبلی مطالبه و حتی المقدور تمامی مبایعه نامه های تنظیمی فیمابین متعاملین قبلی اخذ و بررسی شود که آیا فروشنده اساساً حق واگذاری مورد معامله را دارد یا خیر؟آیا وکالت نامه به اعتبار خود باقی است یاخیر؟ توجه دارند از معاملات با وکالت می بایست پرهیز نمود و هر چقدر سلسله وکالت نامه ها زیادتر باشد احتمال بروز مشکلات بیشتر خواهد بود مع الوصف ضروری است بررسی شود که آیا وکیل حق خرید و فروش یا اجاره با هرشخص و به هر مبلغ را دارد یا خیر؟ آیا وکیل حق اخذ ثمن و اجاره بها رادارد یا خیر؟ آیا وکالت بلاعزل است یا خیر؟ آیا وکیل حق فسخ و اقاله معامله را دارد یا خیر؟ آیا وکیل حق توکیل به غیر را دارد یا خیر؟ آیا وکیل حق اسقاط کافه خیارات را دارد یا خیر ؟ و

10-اگر وصی معامله می کند وصیت نامه حتماً می بایست رسمی باشد.و در صورتی که وصیت نامه عادی باشد می بایست توسط دادگاه صالحه تنفیذ شده و یا تمامی وراث موافقت خود را بر آن اعلام و تصریح نمایند.درصورت اخیر جهت تنظیم قرارداد ه با اهل خبره و وکلای دادگستری ضروری است.

11-اگر فروشنده یا فروشندگان وراث مالک رسمی ملک مورد معامله می باشند مطالبه گواهی انحصار وراثت جهت احراز سمت و نیز تعیین قدرالسهم مالکیت هریک از ایشان ضروری است.توجه دارند انتقال رسمی ملک موروثی در دفاتر اسناد رسمی مستلزم ارائه گواهی انحصار وراثت و گواهی نامه واریز مالیات بر ارث می باشد.

بخش سوم ـآژانس مسکن درخصوص مورد معامله بررسی نماید

1-بررسی شود که مورد معامله سند رسمی مالکیت دارد یا خیر؟ برفرض که پاسخ مثبت باشد:

2-بررسی شود که حسب ظاهر سند مالکیت اصالت دارد یا خیر؟ دقت شود که سند فاقد قلم خوردگی باشد و توجه دارند در صورت هرگونه قلم خوردگی می بایست مراتب در صفحه توضیحات سند مالکیت قید و مهر و امضاء گردیده باشد.

3-جهت جلوگیری از بروز هرگونه اشتباه سند مالکیت با بنچاق بررسی و تطبیق گردد.

4-موقعیت جغرافیایی مورد معامله با سند مالکیت بررسی و تطبیق گردد.

5-بررسی گردد که ملک در طرح های آموزشی فضای سبز طرح توسعه معابر و میادین و قرار نداشته باشد و در این صورت و در حالتی که خریدار با علم به این طرح ها معامله می نماید حتماً مراتب در قرارداد تصریح گردد.

6-پایان کار ساختمان مطالعه و بررسی شود که در چه سالی صادر گردیده و آیا مورد معامله مطابق پروانه احداث گردیده یا خیر؟ در صورتی که مورد معامله فاقد پایان کار باشد و طرفین بر این اساس حاضر به معامله باشند مراتب در قرارداد تصریح گردیده و معلوم نمایند مسئولیت اخذ پایان کار و پرداخت جرائم احتمالی بر عهده چه کسی می باشد.

7-دقت شود که ملک در رهن نبوده و یا در توقیف نباشد.توصیه می شود از تنظیم معاملات املاکی که توقیف می باشند خودداری نموده و انجام معامله را منوط به رفع توقیف و فک رهن نمائید.

8-خصوصاً در معاملات آپارتما ن ها صورت مجلس تفکیکی اخذ و با سند مالکیت و بنچاق تطبیق گردد.

9-بررسی شود که آیا پارکینگ و انباری به درستی در سند مالکیت و بنچاق قید گردیده و با صورت مجلس تفکیکی انطباق دارد یا خیر؟

10-بررسی شود که آیا در سند مالکیت حق ارتفاقی برای ملک مجاور در نظر گرفته شده یاخیر؟

11-بررسی شود که ملک مشاعی است یا خیر؟ و در میزان مالکیت فروشنده دقت خاصی اعمال گردد.

12-در صورت مشاعی بودن آیا مورد معامله شرایط اعمال حق شفعه را دارد یا خیر ؟ و در صورت مثبت بودن پاسخ مراتب را به اطلاع خریدار رسانیده و خواسته شود که شریک دیگر صراحتاً حق شفعه خود را ساقط نماید یا در صورت تمایل طرفین و ضمن ه با یک وکیل دعاوی یا فرد مطلع دیگر معامله را در قالب عقد دیگری منعقد نمائید.

13-به خریدار تفهیم گردد که در املاک مشاعی قبض مورد معامله منوط به اذن سایر شرکاء است و بررسی شود که در معامله حاضر سایر شرکاء حاضر به اجازه قبض مورد معامله می باشند یاخیر؟ و در هر حال مراتب مسئولیت طرفین قرارداد در آن تصریح گردد به نظر می رسد در جایی که تصرفات مفروزی ولیکن مالکیت مشاعی است تصرف دادن قسمت مفروزی به خریدار منوط به اجازه سایر شرکاء نمی باشد.

14-وضعیت فعلی مورد معامله بررسی شود که آیا اساساً تخلیه است یا متصرف دارد ؟ و اگر متصرف دارد آیا متصرف آن فروشنده است یا ثالث؟ و اگر ثالث است آیا مستاجر است یا غیر آن از قبیل سرایدار منتفع و و در هر حال بایستی مراتب در قرارداد تصریح و چگونگی و زمان تسلیم مورد معامله معلوم گردد.

15-درصورتیکه مورد معامله در اجاره دیگری است اصل اجاره نامه از فروشنده مطالبه و ضمن ملاحظه شرایط اجاره نامه بررسی نمایند که تاریخ انقضاء اجاره چه زمانی می باشد و آیا مستاجر وجهی از بابت قرض الحسنه در اختیار موجر دارد یا خیر؟ و ضمانت اجرای تخلیه چیست و

16-قبض تلفن اخذ و بررسی شود که آیا فروشنده مالک خط تلفن می باشد یا خیر؟

17-بررسی شود که آیا فروشنده بابت انشعابات آب فاضلاب برق و گاز بدهکاری دارد یاخیر؟

18-در معاملات بزرگ به خریدار توصیه شود که با مراجعه به ثبت شهرداری و صحت ادعاهای فروشنده را بررسی کند.

19-مدارک مورد نیاز برای تنظیم قراردادها سند مالکیت استعلام ثبتی و مفاصاحساب شهرداری و دارایی گواهی حصر وراثت فروشندگان در صورت فوت مورث و گواهی واریز مالیات بر ارث و نیز گواهی پرداخت و تسویه حساب شارژ آپارتمان در مجتمع های مسکونی به علاوه کارت پایان خدمت یا معافیت در خصوص افراد ذکور طرف معامله است.

بنگاه مسکن چه ویژگی باید داشته باشد؟

 1. یک بنگاه مسکن باید فهرستی تنظیم کند و آن را به متقاضیان ارائه دهد
 2. بنگاه مسکن برای ه بهتر به متقاضی ملک باید ملک های بسیاری از قبل توسط کارآزموده با یکدیگر مقایسه و بررسی شده باشند
 3. یک بنگاه مسکن باید همکاری کاملی با فروشنده در جهت قیمت گذاری ملک بر اساس ارزش واقعی آن داشته باشد.
 4. بازبینی قیمت های نهایی بر عهده املاک است
 5. بازرسی جزئیات ملک همچون ابعاد زمین تاسیسات خانه و غیره بر عهده بنگاه مسکن است
 6. یک املاک باید ملک های دریافتی خود را به وبسایت های واسطه خرید فروش و اجاره املاک و مستغلات اضافه کند
 7. انجام ه هایی به منظور رفع معایب خانه با صاحب ملک نیز بر عهده می باشد
 8. تهیه عکس های مناسب برای آگهی های یک ملک
 9. تبلیغات اینترنتی به منظور بازاریابی برای املاک
 10. برنامه ریزی برای بازدید ملک توسط مشتریان
 11. ثبت کردن تمامی مبالغی که مشتریان برای ملکی در نظر دارند به منظور دستیابی به میانگین قیمت واحد مسکونی
 12. ارزیابی قیمت هایی که فروشنده برای ملک خود در نظر میگیرد
 13. مذاکره بر سر شرایط قرارداد مبالغ پیشنهادی جایگزین و
 14. برنامه ریزی برای جلسه نهایی انجام معامله
 15. بازبینی پرونده های عقد قرارداد
 16. منتقل کردن مبلغ بیعانه از سوی خریدار به صاحب ملک
:Published Date:7/17/2024 3:00:15 PM
تلفن تماس فوری آژانس مسکن حسن آباد املاک حسن آباد بنگاه مسکن